Uluslararası Programlar


Alanya HEP Üniversitesinde tüm akademik programlar uluslararasılaşma vizyonu çerçevesinde tasarlanmaktadır. Hem akademik hem de idari personelimiz ve kayıtlı öğrencilerimiz uluslararası hareketlilik programlarından faydalanabileceği gibi, değişim programlar farklı ülkelerden gelen uluslararası personele ve öğrencilere de açıktır.
Erasmus Programı
Erasmus öğrenci değişim programı Uluslararası İlişkiler Ofisi tarafından koordine edilmektedir. Bu çerçevede, 17 ülkede 40 üniversite ile çeşitli ölçeklerde işbirliği ve değişim anlaşmaları yapılmıştır.
Program kapsamında öğrencilerimiz bir veya iki dönem boyunca Avrupa’da bulunan partner üniversitelerimizden birinde öğrenim görebileceği gibi, Avrupa’da bir kurum veya şirkette staj olanakları bulunmaktadır. Öğrenci hareketliliğinin yanı sıra, öğretim elemanı ve idari personeli hareketliliği kapsamında Avrupa’daki üniversitelerden çalışanları davet edilerek eğitim vermeleri ve almaları sağlanmış, kampüsün uluslararasılaşmasına katkı verilmiştir.
Erasmus programıyla ilgili daha fazla bilgi için:
E-posta: erasmus@alanyahep.edu.tr
İnternet sitesi: 
Telefon: 00 90 242 513 6969 (1983)
Uluslararası İkili Anlaşmalar
Alanya HEP Üniversitesi dünyanın farklı bölgelerinde bulunan, kaliteli yüksek eğitim kurumlarıyla partnerlik anlaşmaları imzalamaktadır. Bu işbirliği yapıları akademik işbirliği, personel ve öğrenci değişim programları, kısa uluslararası programlar ile çift diploma programlarının geliştirilmesine yönelik kurulmaktadır.